4 thoughts on “Bosch Servisi Hakkında!

 • 25 Kasım 2014 at 14:17
  Permalink

  web siteniz bu sektördeki birçok firmanınkinden daha kullanışlı ve kolay bu yüzden sizlere teşekkür etmek istedim.

  Reply
  • 5 Aralık 2014 at 17:38
   Permalink

   Asıl bizler bizi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz.

   Reply
 • 23 Aralık 2014 at 20:59
  Permalink

  Merhaba,
  Bugün aldıgım Servis kalitesi ile ilgili çok mutsuz oldum. Çok kötü ve hiç profesyonel olmayan basarısız bir servis hizmeti aldım. Bosch markasına yakışmayan bir üslup ve tavır ile magdur edildim. Yazacak baska bir yer bulamadım. Dogru adrese iletilmesini saglamanızı rica edecegim.
  Ankastre bulasık makinem yıkamalarda tortu bıraktıgı için 17 Aralık günü servis talep ettim. 19 aralık günü gelen servise dolu ve yıkanmıs makinayı ve sorunu gösterdim. Herhangi bir inceleme yapmadan konunun motorla ilgili oldugu ve motorun degismesi gerektigi söylendi. Makina sökülerek götürüldü. Makinam garanti kapsamında oldugu halde sorunun elektrik akım degisiminde kaynaklandıgı ve bu sorun garanti kapsamında olmadıgı için motor degisimi icin 380+20 iscilik olmak üzere 400 TL ödeme yapmam gerektigi söylendi. Çaresiz kabul ettim.
  Makinem dört gün sonra bugün 23.12.2014 tarihinde eve getirildi. Makinayı çalıstırarak test etmek ve sorunun giderildigini görmek istedim. Ancak servis elemanları bunun mümkun olamayacagını söyledi. Zaten motor takıldıktan sonra defalarca test edildigini söyledi. Yarım saatlik program ile mutlaka test etmek istedigim konusunda ısrarcı olunca ve bu arada nakit para vermek için bankaya gitmem gerektigini söyleyince kabul ettiler. Yarım saat sonra geri döndüklerinde makinanın çalışması tamamlanmıştı ancak tortu bırakma sorunu devam ediyordu.
  Şimdi uzun bir giris oldu ama sorun bundan sonra baslıyor.
  1. Bugün 23.12.2014 tarihinde gelen servis elemanlarından özellikle isminin Muammer oldugunu söyleyen kisinin tavrı ve üslubu saygısız ve terbiyesizceydi. Kendi evimde bana sesini yükselterek bagırması kabul edilebilir degildir. Nasıl bir caseretle müşterisine böyle saygısızca davranabiliyor? Kapımıza gelen servis elemanlarını Bosch markasının bilinirligine güvenerek evimizden içeri sokuyoruz. Evime girip ortamı gerginlestirerek terörize eden, Bebegimi sesiyle ağlatan bu kisi hakkında sikayetçiyim. Bu konunun sizin tarafınızdan nasıl degerlendirildiğini ögrenmek isterim.
  2. Makinenin aynı sorunun devam ettiğini söylememe rağmen amaçlarının makineyi takıp gitmek oldupunu günde 40 yere gittiklerini, 5 dakikadan fazla duramayacaklarını söylediler. Bu nasıl bir hizmet anlayısı? Test edilmeden makinem teslim ediliyor ve benim test etmeme müsade edilmiyor? Bu konuda ısrar edince de hakarete ve terbiye sınırlarını asan bir muameleye maruz kalıyorum.
  3. Çok yogun ve asırı yüklenmis bir planın oldugunun sikayeti neden müsteriye yapılıyor?
  4. Makinede yıkanan bardagı ve sorunu göstermeme ragmen makineye bakılmıyor. Sorun giderilmedigi için ödeme yapamayacagımı gerekiyorsa tekrar götürülüp sorunun giderilmesini talep ettigimde; sorunun ‘kullanıcı hatası’ oldugu söylendi. Madem sorun yoktu, bu durumda neden hiç incelenmeden makinem götürüldü ve motor degistirilerek 400 TL fatura çıkarıldı? Madem ‘kullanıcı hatası’ neden hatalı ne yaptıgım açıklanmıyor veya düzeltilerek getirilmiyor?

  Sonuç, bugün BOSCH servisi, beni ve bebegimi kendi evimde ciddi biçimde rahatsız ederek hakaret etmis ve terbiye sınırlarını asan bir muameleye maruz etmistir. Özellikle Muammer isimli olan kisiden sikayetçiyim, ismini bilmediğim diğer tekniker yapıcı olmaya çalısıyordu ancak gücü yetmiyordu. Müsterisine nasıl davranacagını ve nasıl konusacagını bilmeyen, saygısız, terbiyesiz, gergin, sinirli bir çalısanınızın olması beni hayal kırıklıgına ugrattı.
  Konu ile ilgili nasıl bir takip ve değerlendirme yapıldıgını öğrenmek istiyorum ve geri dönüs bekliyorum.
  İyi günler,
  Dahaz Kalyoncu

  Reply
  • 24 Aralık 2014 at 18:22
   Permalink

   Hanfendi muhtemelen kötü niyetli kişiler tarafından servis hizmeti almışsınız tabi buna hizmet denebilirse. Cihazınızın garantisi olduğu için bu işlem cihazınızın motoruna yabancı cisim kaçması dışında kesinlikle ücret talep edilemeyecek bir işlem. Farklı bir bosch servisinden işlem yaptırdığınız için bu konuda yardımcı olamıyoruz fakat yaşadıklarınızın hukuk ve legallik dışı olduğunu ve hakkınızı mahkeme yoluyla aradığınız taktirde lehinize sonuçlanacağını düşünüyor bu talihsiz olayı yaşadığınız için üzüntünüzü paylaştığımızı bilmenizi istiyoruz.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başakşehir Arçelik Servisi